2010 m. gruodžio 31 d., penktadienis

Vienoms šventėms neprabėgus, ruošiamasi kitoms šventėms (Lietuva vs Florida)

Neįtikėtina..  Mūsų mieste didžiausias prekybos centras prieš keletą dienų jau nupuošinėjo visus Kalėdinius papuošimus, o vakar užsukus į kitą parduotuvę - matėsi ne tik didžiulės nuolaidos Kalėdinėms prekėms, bet lentynos lūžo nuo Šv.Valentino dienos prekių... Buvau šokiruota.
Nesnaudžia mažmenininkai - vienai šventei nepraėjus, ruošiasi kitai, o juk gražu būtų sulaukti nors Naujųjų metų. Ne mane vieną - naujokę, stebina toks skubėjimas, bet ir daugumą vietinių gyventojų. Ar čia krizė veja pardavėjus būti pirmiems, ar mados reikalas?

Šiuo savo pranešimu pradėsiu naują ciklą "Lietuva vs Florida" -  kuriame pažymėsiu skirtumus, kurie man "krenta į akis", tuo pačiu atsakysiu į kai kurių žmonių klausimus "taip kaip gi ten gyveni?" :)

Pirma, gyvenu taip - kad esant nuolaidai iki 30%, neperku nei aprangos, nei kitų daiktų (taisyklė netaikoma maistui ir elektronikos prekėms), ką čia neperku - net nežiūriu į tą pusę. Dažniausios nuolaidos 50-75%. Nuolaidų sistema labai paini, todėl mokykloje įgytas matematines žinias tikrai reikia pritaikyti norint sužinoti galutinę prekės kainą po visų nuolaidų.  Pvz. randi prekę už 100$ , ir etikėtejė dar pažymėta:  išpardavimas 50%, exta 15%, su kortele plius 35%... - kokia galutinė kaina? :)

Antra - reikėjo laiko priprasti, jog visos kainos visur nurodomos be "PVM" mokesčio - kuris FL valstijoje - 7 proc. Tuo tarpu 90 proc. maisto prekėms nėra taikomas ir 7 proc. mokestis, įdomu ar ne?

Trečia - mokesčių sistema labai sudėtinga, dėl to teisininkų ir buhalterių paslaugos yra labai pupuliaros ir ganėtinai brangios. O verslas moka "įvairiaspalvius mokesčius": valstijos, federalinius arba dar miesto mokesčius ir "fee" (yra skirtingi mokesčiai:  "taxes ir fees" ).  VIsi "fee" - yra nerealūs.... , pavadinčiau patogumo ir paprastumo mokesčiais,  kai valdžiai nesiseka pakeisti mokesčių ar įvesti naujų, labai paprastai įvedinėjami  naujiejii "fee" valstijų viduje. Kaip ir visur, taip ir čia, verslui nepatinka mokesčiai ir juolab, neaiškūs fiksuoti mokėjimai :)..

Taigi, kaip gyvenu? Kaip ir Lietuvoje - įdomiai:  daug kas man naujo, daug kas nepriimtino, daug kas panašu kaip pas mus, kai kas labai įdomu, kai kas lėkšta - žodžiu, čia kaip ir namuose,  tik publika margesnė :)

2010 m. gruodžio 27 d., pirmadienis

Ranka rašytas sveikinimas

Laikinos kambario dekoracijos
švenčių tematika.
Ar atsimenate, kada paskutinį kartą gavote ranką rašytą sveikinimą Šv.Kalėdų proga? Kada Jūs paskutinį kartą tokį sveikinimą išsiuntėte? Ar manote, kad tai laiko gaišinimas, rašyti tokius sveikinimus, kai daug paprasčiau parašyti bendrą el.laišką visiems - ir vienu mygtuku išsiųsti: toks pasveikinimas reikalauja mažai laiko ir  dar - jis nieko nekainuoja. O jei tik reikai persiųsti kokį išskirtinį pasveikinimą, kurį gavai iš kito draugo, išvis super, ane? Tai šaunu, sutinku ir aš, kadangi esu pati technologijų vergė, kad tai greita ir patogu.
Įdomumo dėlei, nusprendžiau šiais metais suskaičiuoti, kiek mūsų "namų ūkis" gavo ranka pasirašytų sveikinimų, ir mane nustebino šis skaičius - gavome "net" penkis atvirukus, šis skaičius kas met mažėja.  Vis dar darau prielaidą, kad keli atvirukai pasiklydo ir laikui bėgant dar pasieks reikiamą adresatą, todėl atvirukų skaičius padidės :).....  Aš džiaugiuosi, jog mes išsiuntėme virš 25 atvirukų, ir visus juos padarėme patys. Nesakau, kad kiekviena gamybos proceso akimirka mane džiugino, kai vaikas "darbavosi visur ir visaip", bet rezultatais buvome visi patenkinti, nes buvo smagu: sugalvoti atviruko tematiką, viską paruošti, viską įdėti į per mažo dydžio vokus :), klijuoti pašo ženklus, nešti į pašto dėžutę ir laukti paštininko, kuris viską pasiims..  Todėl tikiuosi, kad atvirukų eksportas-importas pasaulyje yra subalanstuoas.
Kaip bus ateinančiais metais,  ir kokį sveikinimo kelią mes patys pasirinksime, sunku pasakyti.. Norisi nustebinti artimus, tik kad taip sunku atsispirti "patogumui ir paprastumuii"....

2010 m. gruodžio 24 d., penktadienis

Šv.Kalėdų sladumynų stalas

Grybukai laukia iki juos pamirkys į šokoladą

Riešutukai Nykštukui. Kuris kiekvieną ryta palepina mūsų Spindulėlį.

Laukiu  nesulaukiu rytdienos irki galėsiu jų daugiau suvalgyti.
Ir didžiausias saldaus stalo stebuklas - namų gamybos Napaleono tortas! Argi nesakiau, kad mums mergaitėms pasisekė su močiute :)?

2010 m. gruodžio 23 d., ketvirtadienis

Šventės jau čia pat

Prieš gerą mėnesį jau mūsų namuose vyko įvairūs pasiruošimai šiai žiemos šventei. O dabar, kai iki jos liko vos viena diena, šiandiena, visos šventinės akimirkos atrodo dar labai toli. Gal toks jausmas apima žmogų tada, kai jis būna pasiruošęs? Dovanos supakuotos, namai papuošti, meniu sudarytas, belikę kelis produktus supirkti,  pagaminti dvyliką patiekalų ir sėsti prie stalo.
Man per trisdešimt metų bus pirmos Kalėdos atskirai nuo tėvų, atskirai nuo seneles ir mano likusios šeimos, kurie prie stalo taip  ūžia, kiekvienas sau, kad sunku ir suprasti kas apie ką. Jei nori, kad būtum išgirstas, turi "šiek tiek" pakelti toną. Naujam žmogui atvykusiams į mūsų šeimą - manau yra šiek tiek  kraupu, visi kalba vienu metu, patiekalai juda į visas puses, zujama, judama, deramasi, erzinama... Bet po kelių prisėdimų prie bendrojo stalo į visą šitą turgų įtraukiamas ir naujas žmogus, kartais ir prieš savo valią :) Mūsų nei daug, nei mažai - 22, ir vis dar turime daug galimybių didinti šį skaičių, prie stalo keturios kartos - smagu, ar ne?
Toli be šeimos - liūdna, o dar pirmą kartą per žiemos šventę, daug minčių, įvairiausių pojūčių.... Ir žinoma, daug šiltų ir smagių prisiminimų.  Kartais gerai žmogui išvykti toli, įvertini viską dar labiau, o ir patį įvertina, atsijojami pelai nuo grūdų, o tai yra reikalinga atlikti, norint išlaikyti šiltus santykius.
Liūdna, bet negaliu skųstis, kad man yra blogai, aš turiu puikią vyro šeimą su geriausia anyta. Juk tai sekmė!
Šventės kitoje šeimoje - nauja patirtis. Ir džiugu tai, kad turiu dvi puikias šeimas!
Valio!
Su artėjančiomis šventėmis :)

2010 m. gruodžio 16 d., ketvirtadienis

Posakis tinkantis visais gyvenimo atvejais

“Eat a live frog every morning, and nothing worse will happen to you the rest of the day.” -Mark Twain

Vaizas pro langą. Gruodžio 15 d.. Vaizdas gniaužia kvapą!
Užtenka vadovautis šia mintimi, ir niekada nepritrūksi laiko įvairiems darbams, gyvenimo planams, mažiems ir dideliems tikslams įgyvendinti.
Yra parašyta begalės knygų apie laiko valdymą - ir visų jų pagrindinė mintis: nemaloniausius darbus, dažniausiai jie būna ir sudėtingiausi, atlik pirma.
Tikiu, kad dauguma iš jūsų valdo savo laiką, o ne atvirkščiai bei naudoja pagalbinius įrankius :)   
Aš įsivertinau savo pagalbinius įrankius, kurie padeda laiko planavime - ir nusprendžiau, kad jų tikrai per daug, nes kartais prarandu orientaciją, kur kokia informacija talpinama: nešiojamajame kompiuteryje, "išmintingame" telefone, stalo dienyne, rankinės užrašų knygutėje - tenchniką karts nuo karto susinchronizuoju, su "rankiniais" įrankiais - sudėtingiau. 
Artėjant metų pabaigai, reikia apsispręsti ir palikti du "asistentus", kurių turima informacija sutaptų 100 proc.

Kokie jūsų laiko planavimo "asistentai"?

2010 m. gruodžio 13 d., pirmadienis

Puošiame namus didžiausiai žiemos šventei

Jei perskaitėte prieš tai mano parašytą trumpą pamąstymą apie angelus, laikas antram "rašinėliui": ruošiame-puošiame Kalėdinius angelus namams. 
Žinau, žinau - dauguma neturite laiko (kartais laiko neatsiranda netgi geram žodžiui, o ką kalbėti apie darbus), to laiko ir aš neturiu, neturi ir likę šeši milijardai šios žemės pupuliacijos.  Bet jei norite suburti visą šeimą (kad ir 50 proc. šeimos :) geram darbui - teks vienam vakarui atidėti visus svarbius, arba nesvarbius ir laikui imlius darbus, atsiraitoti rankoves ir kibti į dabrą :) Rezultatas jus pradžiugins daugiau nei jus galite tikėtis, nekalbu apie tai, kad namuose atsiras daugiau papuošimų, kurių kilmė šalis nebūs "China".
Pirmas žingsnis - įjungiama Kalėdinė muzika ir į viską žiūrima su gera nuotaika - visos dekoracijos skirtos "ne grožio konkursui", todėl leiskite kuo daugiau darbuotis vaikams, ir nebūkite smulkmeniški. Antras žingsnis - paruošiame karšto vyno ir supilame viską į termosą, laikas eina ir vynas aukšta greitai. Trečias žingsnis - dirbame.

Keli pasiūlymai išbandyti praktikoje:)

Jeigu turite namuose vienkartinių lėkščių (labiausiai tinkamos iš putplasčio) iš jų galite iškirpti kokio tik norite dydžio angeliukus, kuriuos mažiesiems padėjėjams yra labai patogu spalvinti savo  mažomis rankytėmis, vėliau angeliukus klijuojame ant sienų, durų, langų, kabiname visur, kur galime pakabinti :)



Iš lauko parsineškite nedidukę šakelę, ja nuspalvinkite kokia tik norite spalva (geriausiai akriliniais dažais, nes jiems išdžiūvus, jie netepa), ir atitinkamai parinkite jums mielos spalvos juosteles ir popierių. Perkelkite angeliukų trafaretus ant popieriaus (aš keliau tiesiai nuo nešiojamojo kompiuterio ekrano), angeliukus sulankstote, jei norite padailinkite sparnelius,  priklijuojate prie jų juosteles, kabinate ant šakos - ir grožitės gurkšnodami vyną kvepiantį gvazdikėliais. 

 


Keletą namų kampų yra papuošti kitaip nei visada ...

Angelai mūsų gyvenime

Angelas - atgamtinė būtybė, žinoma jau daug šimtečių, jis simbolizuoja gėrį ir apsaugą, jis gali parodyti teisingą kelią pasiklydusiai sielai, jo vardas ir didūs darbai minimi skirtingų religijų tekstuose. Bet kaip ir visur, taip ir ten, kur angelai gyvena, vyrauja hierarchija  -  todėl Angelai pavaldūs Archangelams, kai kurie iš jų yra žymūs ir yra personalizuoti - viskas pritaikyta taip, kaip pilkam žemės gyventojui būtų aišku, kad taisyklės yra visur ir jomis reikia vadovautis, priešingu atveju kiekvieno laukia "puolusio angelo likimas".
Angelas dvidešimt pirmajame amžiuje, ar jis neprarado savo pirmojo prado, kokia dabar jo "paskirtis" (atsiprašau už šį žodį, bet gyvenant vartotojiškame amžiuje, šis žodis labai tinka)? Vienu žodžiu galiu apibūdinti -  įvairi. Angelo misija išlieka vis dar ta pati, toms, kurioms virš 50-dešimt, ir tiems, vudutines ir mažesnes pajamas gaunantiems , kuriems  virš  60-imt :). 

Šį sekmadienį praleidau palenkta galva ties angelais-dekoracijomis, skirtomis  namams - todėl didžioji laiko dalis buvo skirta apmąstymui, ką angelas simbolizuoja man,  ir kaip teisingai paaiškinti savo vaikui  angelo misiją? Savo dukrytei parinkau paprastą paaiškinimą - "..angelai gyvena danguje, kur daug saulės, ir jie  globoja vaikus" (ech.. "paukštelio" versija būtų priimtinesnė), nes man ši mistinė būtybė  asocijuojasi su šviesa ir  apsauga. Karpydama ir klijuodama, mintyse įvardinau sau  "Angel" TOP5":
  1.  "Victoria Secret" angelai, tikėtina, jei tokie angelai lankytų mūsų  vyrūs, jie būtų tikri "Dievo avinėliai";
  2.  Los Angel ir Hollywood'as su visai savo "angelais";
  3. Kelly Family "An Angel"   , tikiu, kad visi prisimenate šią dainą :);
  4. Ekranizuotas romanas: "Angelai ir Demonai";
  5. Bei Nash Bridges (išrinkau remiantis Angelų sargų diena).

Koks jūsų "Angel TOP5" būtų, ar kada pagalvojote? Įdomu?

2010 m. gruodžio 8 d., trečiadienis

Gimtadienis


Dar viena diena - gimtadienis. Šiais laikais jis "baisiai" svarbus, jis pažymi tavo pilnametystę, senmergystę, brandą, pensijinį amžių, jis netgi nusako - kad laikas eiti anapilyn..... Jis kaip laikrodis, kuris pasako, kada ir ką reikia atlikti. Aš, pagal LT gimtadienio matus, šiek tiek vėluoju, bet kol kas neteko gailėtis dėl nepunktualumo vykdant gyvenimo užduotis, kaip bus ryt - niekas, kas turi biologinį kūna, nežino :)
Kuo dar įdomus šių dienų gimtadienis - tai, kad tave prisimena ir tie, kurie neturėjo laiko užkalbinti tavęs nuo praeito gimtadienio, bet jie tave prisimena technologijų pagalba, o tu gali patenkinti savo matematinius - statistinius poreikius ir skaičiuoti didėjantį ar mažėjantį sveikinimų skaičių šiais metais lyginant su praėjusiais, tu jautiesi pamalonintu - juk tai gerai?....
Šiek tiek sarkazmo - gal :), aš jo vis dar nepraradau, tikėtina ir neprarasiu, o sulaukusi 90-ties (planuoju gyventi ilgai :) būsiu tikra "rakštis' ir vaikams, ir anūkams, jei anūkų bus - nes jei šiomis dienomis auginame tinkle visokias "fermas", gal greitu laiku pradėsime auginti ir vaikus ten pat.. Būtų labai patogu, ir nereikėtų eiti į "laiko valdymo seminarus", nes mygtuko pagalba "on/off" pats valdytum laiką skiriamą šeimai...
Dar vienas momentas, bėgant laikui ir didėjant gimtadienių skaičiui, įsiklausau/įsiskaitau į sveikinimus, kuo anksčiau nebūdavo, tiesiog perskaitydavai ir tiek, dabar skaitai, ir kiekvienas žodis tarsi įsirėžia į pasąmonę. Malonu, sentimentalu... keista.
Gimtadienis - daug jausmų, tik visų jūsų dėka. Ačiū.

2010 m. gruodžio 3 d., penktadienis

Trys savaitgaliai iki Šv.Kalėdų

Šis mano savaitgalis - bus smulkmenų savaitgalis, skirtas mažiems darbeliams: atvirukų siuntimui, užkapmių (tame tarpe piniginės) inventorizacijai (metų darbų peržiūrą palieku mėnesio pabaigai), pokalbiams su šeimai, kalėdinės eglutės puošimui, knygų (ne grožinės literatūros) skaitymui  - palengva judu į metų pabaigą.

Jei Jūs neturite ypatingesnių planų, nes dauguma darbų esate nudirbę, arba tiesiog mokate puikiai organizuoti darbų paskirstymą, ir galite bei norite rasti laiko knygai - apie meilę, siūlau ir rekomenduju Paulo Coelho "Zahiras" . Tai gali būti puiki "kalėdinė" knyga, kuri užduos klausimą kiekvienam - ar pažįstame savo žmogų, kuris yra šalia? Nes Kalėdų metas yra pats tinkamiausias metas padėkoti ir pasakyti tiems, kuriuos vertiname labiausiai, kad jų dėka esame tokie, kokie esame, ir kiekvienas žmogus, kurį sutinki gyvenime, tampa tavo istorijos sudedamąja dalimi.

Man, manau pasisekė, kad turiu "itališko" temperamento šeimą, kuri visada šalia - nesvarbu kur būčiau ir ką bedaryčiau, ir pačius nuostabiausius draugus, kurie moka ne tik būti nelaimėje, bet ir džiaugtis sekmės akimirkoje.

2010 m. gruodžio 1 d., trečiadienis

Kaip rasti bendrą kalbą su mažaisiais?

Savo mažąja nuo mažumės mokome tvarkingumo: jog reikia susidėti visus rūbus, batus, žaisliukus ir knygas  ten, kur jiems priklauso būti. Mes visaip kaip bandome įtraukti ją į "tvarkymosi ir pagalbos procesą", ji noriai padeda mums tose srityse, kurios nėra susijusios su vaiko kasdienine veikla (duklių valymas, patalų keitimas, kepinių tešlos maišymas ir t.t.),  o su jos tiesioginėmis užduotimis viskas vyksta sudėtingiau, paprašius susitvarkyti žaisliukus, dažniausias girdimas atsakymas "tuoj palauk" arba "vieną minutėlę", o tai reiškias, išvertus į suaugusiųjų kalbą - "pamiršk".
Negalėjau sugalvoti, kaip išmokyti vaiką pačiam susitvarkyti kambarį ( nors jai tik treji) be didesnio spaudimo (dabartinis veiksmingiausias būdas , tai sąlygos išpildymo prašymai: "jei nesusitvarkysi, žaisliukai supyks ir išeis pas kitus vaikus"; "važiuiosim - kai tik susitvarkysi"; "jei nepatrauksi - užkliusi ir susižeisi") bei maksimaliai išvengti "ožiukų", todėl ieškojau atsakymo literatūroje, ir radau keletą įdomių minčių knygoje apie vaikų auklėjimą   . Šios mintys puikiai  pritaikomos  bendravime su vaiku, kai siekiama rasti kompromisą ir užtikrinti ramybę šeimoje :) :
  1. Dažnai tėvai prašymu vadina reikalavimą kažką atlikti, o ne prašymą. Jei prašote, turi būti ir atitinkama prašymo intonacija jūsų balse (pastebėkite, kaip vėliau vaikai jūsų "prašo" ko nors, ko nenorite duoti :) - jie reikalauja, o ne prašo; copy-paste iš mūsų tėvelių)
  2. Sąlygų sakiniai yra  tinkami vykdant derybas su vaiku, bet reikia nepamiršti, jog sąlygų nevykdymas iš jūsų pusės tik blogina siekiamą rezultatą. Jei pasakote "jei taip, tai taip", būtina neįvykdžius vaikui "jei", įvykdyti prieš tai jūsų pažadėtąjį  "taip" (mes esame išnešę kelis žaislus į garažą, kuriuos mažoji vėliau rado, ir labai džiaugėsi, kad "pagavo" juos beišeinančius pas kitus vaikus);
  3. Būtina vaikui parodyti, kad tam tikro darbo atlikimas yra naudingas jam pačiam, o ne jums ir aplinkai. (pvz. Jei nepatrauksi žaisliuko, gali ant jo užlipti ir smarkiai susižeisti, o nesakyti taip: Jei nepatrauksi žaisliuko, gali ant jo užlipti ir sulaužyti  - nes sulaužius žaisliuką tėtis jį pataisys arba kas nors nupirks naują);
  4. Vaikui nuo mažumės reikia paaiškinti, kad yra vaikų, kurie neturi tiek, kiek jis turi , o ką turi, reikia saugoti (aš buvau nustebinta, kaip mažas vaikas gali tai suprasti);
  5. Mokyti vaiką saugoti daiktus, o netinkamus atiduoti tiems, kam jie gali būti dar naudingi. Kartu su vaiku atrinkti jo daiktus "atidavimui", ir iš namų išvežti tik tuos daiktus, kuriuos mažasis sutinka atiduoti (mes paskyrėme vieną didelę rankinę tokiems daiktams, į kurią dukrytė neša jai nebetinkamus daiktus, kartais po kelių dienų pakeičia sprendimą ir nuneštą  daiktą vėl  išsitraukia);
  6. Jei atostogaujate su vaikais - atostogų dienas būtina derinti prie vaiko dienos grafiko. Neplanuoti jokių turistinių išvykų ir pietų meto per vaiko dienos pokaitėlį. Taip pat, reikia vadovautis taisykle: geriau aplankyti ir pamatyti visko mažiau, bet su džiaugsmu, nei grįžti iš atostogų visiems "nusikalusiems" ir be teigiamų emocijų užtaiso. Pvz. Jei planuojate vykti į zoologijos sodą, būtina turėti omenyje, kad vaikas gali sutelkti dėmesį  tik valandai arba pusantros, vėliau, vaikui tiesiog bus viskas neįdomu, nesvarbu, kokio grožio ir dydžio gyvūnai jo dar laukia, todėl likusį laiką  turėsite suirzusį vaiką, o po kurio laiko tokia pat nuotaika apims ir jus (kaip žinia, prasta nuotaika persiduoda greičiausiai :);
  7. Ir pati įdomiausia knygos mintis: jei norite, kad vaikas jus išgirstų, būtina su vaiku susilyginti ūgiu, kalbant su juo jums reikia atsitūpti arba pasikelti vaiką į savo akių lygį (pvz. pastatyti ant kėdės).  Kalbant su mažuoju stengtis išlaikyti akių kontaktą. Pagalvokime, juk ir mums suaugusiems nepatinka, kai sėdint darbo vietoje prie stalo ateina  vadovas ir atsistoja "samovaro" (pasiskolinu posakį iš draugės :D ) poza ir prašo atlikti darbą greičiau arba klausinėja "kas jums neaišku?". Vaikai jaučia kūno kalbą, todėl būtina sekti savo kūno kalbą kalbant su vaiku, tai ką norite pasakyti turi neprieštarauti jūsų žvilgsniui, veido išraikšai ir kūno pozai. 
Sekmės su mažaisiais :)